28 Şubat 2013 Perşembe

Umut Işığım, 2012

SILVER LININGS PLAYBOOK
Umut Işığım
2012


Yöneten: David O'Russell
Tür: Romantik, Dram, Komedi
Ülke: ABD
Süre: 122 dk
Imdb: 8.0     Sinemalar: 7.2
Oyuncular: Robert De Niro, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Julia Stilesİşaretleri takip et! Uzun bir süre sonra bayılarak izlediğim bir filme denk geldim ve yine buradayım.

  Karısının kendisini aldatmasından sonra sinir krizi geçirmesi sebebiyle akıl hastanesine kaldırılan Pat, annesi sayesinde bir süre sonra oradan çıkmayı başarıyor. Hastalığını kabullenip, karısını geri kazanma hayalleriyle kitaplar okuyup, spor yaparak formda kalmaya çalışıyor.

  Yakın arkadaşının daveti üzerine akşam yemeğine çıktığında arkadaşının baldızı Tiffany ile tanışıyor. Duygu hali ve kafası oldukça karmaşık olan bu genç dul kadın onu ne kadar etkilese de geçmişine takıntılı halde bağlı olduğu için onun hayatına girmesine izin vermesi çok zaman alıyor. Sinirsel rahatsızlıkları ile her ikisi de birbirlerini hem çok iyi anlıyor, hem de birbirlerine çok zor zamanlar yaşatıyorlar. Zamanla hayatlarında büyük yaralar almış bu iki insan, birbirlerinin yaralarına çözüm olmaya başlıyorlar.

  İlk defa bir Bradley Cooper filmini Bradley Cooper için izlemedim. Bildiğiniz gibi Hunger Games'i çok geç seyrettim ve Jennifer Lawrence'e hayran kaldım. Bu filmi gördüğümde büyük ikilemde kaldım. Imdb puanı daha fazla olmasına rağmen ona olan sevgimi arttırır mı, azaltır mı diye. Çünkü macera filminden sonra bir romantik film itici gelebilir. Hafızalarımızdaki Lawrence görüntüsü baya sert bir kız. Ancak sandığım gibi bu film bende hayal kırıklığı yaratmadı. Aksine oyunculuğu, kesinlikle ödüllendirilmeli diye düşündüm. Bradley ise söylememe bile gerek yok, mükemmeldi. Sinir harbi dediğimiz olay bir oyuncu için en zor şeydir bence. İki oyuncunun da çıldırdığı sahneler olaydı. Baba oğul ilişkisi ise gerçekten çok güzel işlenmişti. Robert De Niro'nun artık hep baba rolünde oynamasını istiyorum. Her neyse. Hepimiz en az bir kez sinirlerimize yenik düşmüş, dibe vurmuş gibi hissetmişizdir. En diptekilerin yüzeye çıkış hikayesini izlemek, hele de iyi işlenmiş ise, çok keyifli olabiliyor. İyi seyirler film severler.


İzlemek isteyenler buradan ulaşabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder